FAQ OXX Digital Tube aneb Co vás zajímá při nákupu internetového rádia | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Do loňského roku jen málo kdo v České republice znal dánskou značku OXX Digital. Recenzí stereo internetového rádia doplněného o subwoofer, jsem tuto skutečnost změnil. Protože se mě často ptáte na další osobní zkušenosti s modelem OXX Digital Tube, rozhodl jsem se na nejčastější dotazy odpovědět formou souhrnného článku.

OXX Digital Tube

Na úvod vyvrátím největším mýlku a obavy. Nabídka online rádií rozhodně není malá. K dnešnímu dni na wifi rádiu OXX Digital Tube naladíte 19 409 stanic. Tedy meziročně se jedná o nárůst větší než o 20 %. V případě tuzemských stanic zůstala situace prakticky stejná. Několik rádií přibylo, jiná naopak ubyla. Celkem jich je 186, slovenských pouze 60. Protože drtivá většina tuzemských rádií vysílá v maximálním datovém toku 128 kbps a navíc v komprimovaném formátu MP3, vyplatí se najít si oblíbenou stanici v zahraničí, u kterých bitrate dosahuje běžně 192 kbps, často 320 kbps a kupříkladu Polskastacja Modern Rock vysílá dokonce s datovým tokem 416kbps. A navíc v zahraničí se vysílá bez reklam.

Jestli vás zajímá, zda je vaše stanice v seznamu, stačí se podívat na web poskytovatele služby – reciva.com, a dostupnost vaší stanice si ověřit zadáním jejího názvu do vyhledávání.

Sdílíme hudbu v síti a přehráváme podcasty

Pokud vám v síti neběží žádný DLNA server, přesto že jeho zprovoznění vám zabere nejvýše pět minut, bez ohledu zda využijete PS3 Media Server, Twonky nebo systémový Windows Media Player, a k hudbě na počítači nebo síťovému disku přistupujete napřímo (ano podporuje Sambu i prosté sdílení souborů ve Windows), mějte hudbu kategorizovanou do složek. Stovky souborů v jedné složce není pravé ořechové nejen z důvodu přehlednosti, ale především si zbytečně prodlužujete přístupovou dobu. Jinak samozřejmě doporučuji mít vytvořené hudební playlisty, které Tube podporuje.

Jak již jsem zmínil v recenzi, podpora podcastů se vám zpřístupní po provedení bezplatné registrace na serveru reciva.com a přiřazení rádia k vašemu účtu. Kromě jiného získáte také možnost si vytvářet vlastní seznamy stanic. Bohužel u delších názvů nedochází v případě podcastů k rolování na displeji, což poněkud ztěžuje výběr toho správného dílu, který si chcete spustit.

Pokud byste měli zájem o podrobný návod, jak přidat podcasty například Českého rozhlasu. Kontaktujte mě!

Ethernet řešení všech problémů

Tube není žádnou technologickou novinkou a na trhu existuje řadu let, přesto svým hudebním výkonem stále drtí konkurenci. Proč to zmiňuji, můžete se vám stát, že rádio při připojení skrz WiFi bude často cachovat hudbu a poslech bude útržkovitý. Tady je nutné si uvědomit, že pro bezdrátový signál představuje překážku i zeď a je jedno zda cihlová, panelová nebo sádrokartonová. Řešení je přitom více než jednoduché. Často stačí posunout rádio blíže k routeru nebo naopak správně nasměrovat antény routeru, aby rovnoměrně WiFi signálem pokrýval vaši domácnost.

Bohužel i současná zařízení mnohdy renomovaných výrobců mají velké problémy s WiFi. Naštěstí veškerých problémů se zbavíte, když připojíte zařízení do sítě pomocí ethernetového kabelu.

Tube je pro milovníky hudby

Tube není rádio, které by vám umožnilo přístup na sociální sítě a ani vám nebude zobrazovat obrázek alba. Přesto podporuje zobrazení RDS, pokud jej dané rádio vysílá. Jednoduše řečeno, Tube je určen pro náročné posluchače, kteří si z něj udělají centrální prvek místnosti nebo jej dokonce napojí na stávající HiFi sestavu.

OXX Digital Tube svým hudebním výkonem bohatě zvládne ozvučit obývací pokoj.

Mezi prakticky jediný a největší zápor řadím absenci USB. Ovšem pokud si hudbu nasdílíte v rámci sítě, nemusí vás toto omezení vůbec trápit. Pokud máte hudební sbírku ve FLAC, může vás zamrzet absence podpory tohoto formátu. Většina potenciálních zákazníků z počátku spíše bojuje s absencí češtiny v rozhraní rádia. Ale jak již jsem zmiňoval v recenzi, ovládání je intuitivní a po prvním přidání stanic již nepotřebujete vědět více, než jen pod kterým číslem máte jakou stanici uloženou. Navíc tuzemský distributor připravil český manuál ke stažení.

Za cenu 3 490 Kč nezískáte pouze krabičku schopnou přehrávat online streamy, ale funkční doplněk, který dokáže rozšířit možnosti vaší stávající HiFi soustavy a v neposlední řadě designový doplněk.

Martin Buchta | Kategorie: Hudba, TV
| Počet zobrazení: 3553

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 


Doporučuji

Osobní blog Dominika Fryče

Podnikový ekonomický software Money se přizpůsobí potřebám vaší společnosti!

Pro efektivní řešení mezd je ideální komplexní mzdový systém Vema.

Tip na spolehlivý podnikový crm systém Altus Vario.

eWay-CRM je spolehlivý software pro řízení projektů. Vyzkoušejte zdarma!

Chytrý mobilní telefon Apple iPhone nabízí vysoký výkon bez kompromisů.

Chcete si vést pohodlně účetnictví online? Se službou iDoklad je to snadné!

 
Více v Internet, IT
Jak převést certifikát ve formátu .PFX do Java KeyStore (JKS) a opačně?

Těžko tomu věřit, ale Java a .NET svět jsou kompatibilní. Proto se dnes naučíme konvertovat Java KeyStore (JKS) na .pfx...

Zavřít