ČR v proměnách | Buchtič blog o IT a PC Buchtič blog

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

ČR v proměnách

17 Led 2006

Dnes jsem narazil na další zajímavý web, který spravuje zpravodajský server iDNES.cz. Na webu idnes.cz/strojcasu vychází seriál článků Strojem času po Česku. V seriálu budou redaktoři mapovat místa, která se v posledních desetiletích zásadně změnila. Budou si všímat objektů, po nichž nezůstalo nic, jen jizvy v duších lidí nebo vzpomínky a také přibližovat i místa, která, kdysi zdevastovaná nyní povstala z popela. Podle mě celkem zajímavý projekt a už nyní si lze přečíst zajímavé články, např. Sněžka: od dřevěnic k prosklenému kvádru nebo Těšnovské nádraží pohřbila pražská magistrála. Na konci každého článku je animace s postupnou proměnou toho místa.

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!