Co se stalo a stane | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Co se stalo a stane

19 Čvn 2006

Předem bych se chtěl omluvit za to, že jsem v poslední době nenapsal více méně žádný článek a ještě v delším časovém horizontu nepublikoval žádnou záložku do Google Earthu. Nějak jsem neměl chuť nic napsat, potažmo najít záložku, a vlastně ani nebylo o čem. Takže tímto článkem bych rád v krátkosti shrnul nejzajímavější věci.

V minulém týdnu spatřila světlo světa nová beta-verze programu pro prohlížení satelitních snímků, Google Earth. Kromě opravení bugů, jako tomu bývá i u ostatních programů, dostala nová verze svěží středostříbrný vzhled. Ovládací panel byl nahrazen průhlednými ovládacími šipkami v pravém horním rohu, takže se podstatně zvětšila prohlížecí plocha. Dále byla přidána podpora textur na 3D modelech, takže modely vytvořené Google SketchUpem mohou být reálnější.

Další novinkou je, že od neděle jede bloguje.cz na novém zobrazovacím jádře což má za následek snížení zatížení serveru a databáze. Krom toho se nejen uživatelé, ale i čtenáři mohou těšit na nové a nové vlastnosti a funkce, které na starém jádře nešly realizovat.

A aby toho nebylo moc, tak nakonec jenom drobná informace o prohlížeči Opera. Zítra, 20.6., by na konferenci v Seattlu měla být představena finální devítková verze. Takže po spoustě weekly buildech, middle buildech, daily buildech a čtyřech beta-verzích se snad dočkáme a Mozilla dostane pořádně na frak 😉 .

Pozn.: Jen co začnou prázdniny, tak chystám menší úpravu stávajícího design, protože je okoukaný a pár věcí by si zasloužilo upravit.

Pozn 2.: toto je první příspěvek na novém jádře, takže omluvte případné chyby v zobrazování. Všechny chyby ohlásím v bugcentru. Připomínky a chyby můžete nechat v komentářích.

Martin Buchta | Kategorie: Ze života
| Počet zobrazení: 856

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 • testovací komentář …

 • až přijde Firefox 2 (nebo 3, to by teprve mělo být sado), tak dostane na frak Opera – možná 😉

 • Jirk4

  PetrTwo: Tak to ma teda co dohanet. RAM, funkce, ve

 • Chiron

  [2] Firefox 2 na Operu 9 nemá ani náhodou, aspoň podle toho co se o něm zatím ví. U Ff 3 bych to viděl reálněji, ale to už se třeba bude připravovat Opera 10. Ale Ff má obrovskou výhodu v pluginech, jinak nic moc.

 • Flame? 😀 Bude dost zajímavé sledovat, jaké bude mít nástupce Opery 9 označení. Bude to 10 nebo X po vzoru PaintShopu? Chce se někdo vsadit? 🙂

 • [3] no, obávám se,že problém s vysokou náročností na RAMku tu bude asi ještě hodně dlouho

  [4] Jsem docela zvědav, s čím novým Opera přijde v 10-té verzi. Jak to tak znám, určitě něco, co uživatelům FF nebude neznámé. Ale asi to bude lépe zpracované.

 • lidi, vyšla finální devítková Opera!

 • Acci

  PetrTwo: Firefox NENÍ náročný na paměť. Funguje bezproblémově i na 64 MB RAM.

 • [8] To sice funguje, ale mne zabere až 150MB RAM. V době psaní tohoto příspěvku je to cca 40MB. Taky záleží jaký operační systém a jakou verzi Firefoxu používáš, atd… Stejně je ale FF best 🙂

  K Opeře 9: nejde mi pustit – žeby chyba Matrixu?

 • [5] Toť otázka, ale přikláněl bych se k možnosti X, protože mi je sympatičtější 😉
  Šnekos ani žádný jiný produkt mozilly nikdy na Operu mít nebude.

 • Acci

  [10] Nebude, protože už na ni má 😉

 • [8] FireFox mi běžně zabíral až 150MB z mé 256MB paměti. Opera mi zabírá krásných 8MB, a dokonce i když mám otevřeno několik stránek v zýložkách. Fx by mi už dávno sekl počítač.

  Jinak nevím „čím to je“, ale Opera 9 mi náhodně, bez upozornění a naprosto arogantně padá. Díky fci „pamatování naposledy otevřených stránek“ není problém kliknout na „očko“ a znova pokačovat, ale přece jen… nemáte s padaním stejný problém jako já?

 • [12] Mně padaly některé weekly buildy, ale finální verze ne. Doporučuji smazat cache a popř. zkusit nejnovější verzi 9.01.

 

Více v Češtiny
Česká lokalizace Microsoft Outlook pro iOS se nepovedla

Nedávno jsme si ukázali, že outsourcování překladu aplikací a her má také své stinné stránky. Čerstvým důkazem je nově vydaný...

Zavřít