CN Tower | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

CN Tower

27 Lis 2008

Další záložkou do GE je nejvyšší volně stojící stavbou s veřejně přístupnou vyhlídkovou plošinou na světě. Postavena byla již v roce 1975, vysoká je 553,33 metrů a najdete ji v Torontu na břehu jezera Ontario. Jak jste určitě poznali, jedná se o telekomunikační a turistickou věž CN Tower.

goggleearth

Zajímavosti

Nejvyšší stavbou světa už nebude moc dlouho. Prvenství ji příští rok uzme mrakodrab Burdž Dubaj v jenž se staví Spojených arabských emirátech a podle předběžných plán bude vysoký 808 metrů.

Základy věže jsou duté betonové pilíře s šesti výtahy, schodišťovou šachtou a energetickými rozvody. Na vrcholu je 102 m vysoká vysílací anténa. Veřejně přístupné jsou dvě patra věže, SkyPod (346 m) a Space Deck (446,5 m)

Související

Martin Buchta | Kategorie: Google Earth
| Počet zobrazení: 1363

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 

Více v ESET Remote Administrator
Jak vzdáleně odinstalovat McAfee Security Scan Plus pomocí ERA?

McAfee Security Scan Plus je bloatware, který se do počítače natáhne automaticky pokud si nedáte pozor při instalaci bezplatných aplikací...

Zavřít