CHIP spustil mezinárodní stahovací server | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

CHIP spustil mezinárodní stahovací server

24 Čvn 2007

Download CHIP.euNěmecká redakce časopisu CHIP spustila nedávno nový portál zaměřený na stahování programů Download CHIP.eu, dále jen DC.eu. Stahovacích serverů už existuje spoustu, z anglických např. oblíbená Softpedia nebo Download.com a českých vodách internetu Slunečnice či Stahuj, německý CHIP už dlouho taky jeden má jako součást svého webu, takže kdyby DC.eu byl obyčejným download serverem, tak by jeho vytvoření bylo stejné jako nošení dříví do lesa.

DC.eu je jiný, protože si klade za cíl nejen vytvořit mezinárodní stahovací server se rozsáhlou knihovnou programů, ale DC.eu má fungovat komunita uživatelů, kteří zde mohou vyjádřit svůj názor, mohou se zeptat, když si s něčím nevědí rady, poradit ostatním uživatelům a případně navrhnout nový program na zařazení do knihovny.

V současné chvíli je DC.eu ve stádiu beta testování, např. špatné zobrazení české verze v IE6, ale od toho je to beta, aby se hledaly vychytaly všechny chyby. Navíc už nyní je dostupný v 7-mi evropských jazycích, mezi kterými samozřejmě nechybí čeština.

Jediné co české verzi DC.eu zatím chybí a co potřebuje, je základna uživatelů. Nyní je tam pouze spouštěcí tým, mezi který mimo jiných já i oBzB patříme 🙂 , který se snaží udržovat programy aktuální a postupně lokalizovat popisy programů do češtiny. Pokud se orientuje v oblasti softwaru (co na to říkáš PetřeTwo?), rádi pomáháte ostatním uživatelům a chcete být součástí něčeho velkého, nebo pouze hledáte kvalitní stahovací server, neváhejte a navštivte DC.eu. Případně se zaregistrujte nebo si nechte poslat pozvánku od stávajícího člena, který díky Vám získá body.

Poznámka pod čarou: Já a oBzB pracujeme jako externisté pro CHIP ještě od doby, kdy jsme pouze vytvářeli české popisky k programům a nic jsme netušili o přípravě tak velkého projektu. Poté už jsme něco málo věděli, ale bylo všem zakázáno cokoli něco naznačovat, takže nyní, když už je to venku, tak se o tom mohu zmínit tady na blogu. Za nabídku na spolupráci a tím pádem získání trochu peněz patří díky Jirkovi Macichovi.

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT
| Počet zobrazení: 1404

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 • Chmelda

  No co na to asi tak říci..Vypadá to jako velmi zajímavý portál. Rozhodně se mi tam líbí to spojení uživatel – program. Protože na věčině podobných portálů jde pouze o velkou databázi programů, a jen u pár z nich je napsán nějaký komentář, max. nějaké hlasování, při kterém stejně tak jako tak nelze říci který program je nejlepší, protože tam hodnocení je založeno na „hvězdičkách“ a tak nejvyšší hodnocení může dostat i program pro který hlasoval jenom jeden člověk a to ještě max. počtem hvězdiček. Což není zrovna objektivní…no tak uvidíme co se z toho vyklube 🙂

 • Chmelda

  Jo buchtíku, musím pogratulovat…si největším expertem na celým portálu…congruations…uááá;)
  dobře ty

 • Vypadá to dobře, rozhodně se tam rozhlédnu.

 • [1],[3] Rozhodně stojí za návštěvu. a časem až bude mít základnu uživatelů, tak to bude ještě zajímavější a schůdnější pro běžné uživatele.
  [2] To víš 🙂

 • Dobrý, už se tam valím 🙂 Rád pomohu hodnocením počínaje a radami uživatelům konče. Momentálně se však trochu obávám, jak bude server přijat, konkurence je velká a již dobře zaběhnutá. Tak tedy zkusíme zvýšit kvalitu a obsah 😉

 • [5] Konkurence tu je, ale ne vícejazyčná 🙂 Navíc jako plus bych viděl interakci s uživateli. Každopádně čas ukáže.

 • no lidi lidi, kolik z vas sleduje chip? ja tedy ne -)

 • Hello friends,this is a nice site and I wanted to post a note to let you know, good job! Thanks
  Best regards, Natali, CEO of microsoft iscsi initiator troubleshooting

 

Více v Češtiny
Česká lokalizace Microsoft Outlook pro iOS se nepovedla

Nedávno jsme si ukázali, že outsourcování překladu aplikací a her má také své stinné stránky. Čerstvým důkazem je nově vydaný...

Zavřít