CCleaner zrychlí váš Android a uvolní místo na kartě (již dnes v beta verzi) | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Prakticky každý operační systém vytváří během svého běhu dočasné soubory (záznamy o instalaci aplikací, cache internetových prohlížečů atp.) bez ohledu na to, zda jde desktopový nebo mobilní systém. Ovšem tyto soubory nejsou prakticky potřeba, pouze zabírají místo a megabajty vám doslova mizí před očima, zejména na SSD disku. Protože operační systémy si s těmito soubory nedokáží poradit a jejich existenci nijak neřeší, přichází na řadu specializované aplikace.

Ve Windows tento problém řeší CCleaner, který toho  kromě odstranění nepotřebných souborů umí mnohem více – zvládne pročistit registr, upravit seznam aplikací spouštěný při startu, deaktivovat naplánované úlohy i odinstalovat jednotlivé aplikace. Jeho kvality oceňují miliony uživatelů po celém světě, proto nedávno Piriform vydal také CCleaner for Mac.

Protože s nedostatkem volného místa bojují dnes a denně především uživatelé smartphonů a tabletů jejichž vestavěné úložiště disponuje velikostí nejvýše několika GB, autoři již pracují na CCleaner Android, který vám pomůže efektivně vyřešit problém s nedostatkem volného místa na paměťové kartě. Jedním kliknutím odstraníte nepotřebné soubory, cache prohlížeče, historii hledání, obsah schránky atp. Uvolníte nejen místo na kartě, ale také zvýšíte volnou operační paměť a vrátíte telefonu ztracený výkon.

CCleaner Android

 

CCleaner pro Android BETA [duben 2013]

Od původního oznámení sice uplynul více než rok, ale nakonec jsme se dočkali a CCleaner můžeme používat také ve svých mobilních zařízeních s operačním systémem Android. V současné době je aplikace dostupná v beta verzi a získat ji můžete následovně:

  1. Přejděte na G+ stránku komunity CCleaner a staňte se jejím členem
  2. Dále přejděte na tuto stránku a klikněte na tlačítko, chci se stát testerem
  3. Poté se vám zobrazí unikátní odkaz ke stažení aplikace

CCleaner pro Android má velmi pěkné a minimalistické rozhraní a prozatím neobtěžuje reklamami a dalším balastem jako jinak vynikající Clean Master.

CCleaner pro Android aktuální umí:

  • Vymazat systémovou i aplikační cache
  • Vymazat historii volání/zpráv
  • Uvolnit další místo odinstalováním nepotřebných aplikací
  • Sledovat vytížení CPU, RAM, úložiště i baterii

A dále bude umět:

  • Pokročilou správu procesů a optimalizaci RAM
  • Čištění uživatelem definovaných složek
  • Další funkce pro rootnutá zařízení…
Martin Buchta | Kategorie: Android
| Počet zobrazení: 7125

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 


Doporučuji

Osobní blog Dominika Fryče

Podnikový ekonomický software Money se přizpůsobí potřebám vaší společnosti!

Pro efektivní řešení mezd je ideální komplexní mzdový systém Vema.

Tip na spolehlivý podnikový crm systém Altus Vario.

eWay-CRM je spolehlivý software pro řízení projektů. Vyzkoušejte zdarma!

Chytrý mobilní telefon Apple iPhone nabízí vysoký výkon bez kompromisů.

Chcete si vést pohodlně účetnictví online? Se službou iDoklad je to snadné!

 
Více v Internet, IT
Jak v Internet Explorer skrýt tlačítko, které otevírá Microsoft Edge

Microsoft se neustále snaží tlačit uživatele k používání prohlížeče Microsoft Edge. S příchodem aktualizace označené jako Creators Update propašoval do...

Zavřít