Nová beta Google Earth 4 a Taj Mahal | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Nová beta Google Earth 4 a Taj Mahal

9 Čvc 2006

Po necelém měsíci, bez tří dnů, dnes spatřila světlo světa v pořadí druhá beta připravované čtvrté verze programu pro prohlížení satelitních snímků. Možnost „Check for updates“ vám žádnou novou verzi zatím neohlásí, takže si 13MB instalátor musíte stáhnout ručně.

Mezi žhavé novinky, viz. release notes, patří podpora více jazyků, čímž se nyní se otevřela cesta pro snadnou lokalizaci. Zatím je kromě Angličtiny v instalaci obsažena Francouzština, Italština, Němčina a Španělština. Třeba příště bude součástí instalace i čeština 😉 .

Další inovací je, možnost nastavení chování myši. Kromě stávajícího režimu posunování je dál k dipozici režim „free flight„, který se dá přirovnat k letu letadlem (lze použít k simulaci leteckého útoku např. na 3D model WTC) a pro poslední režim „clik and zoom“ vám stačí pouze levé tlačítko myši.

Taj Mahal

Dlouho jsem nepřidal žádnou záložku do GE i přesto, že jsem to několikrát sliboval. Protože sem zrovna jednu objevil a přišlo mi zbytečné psát samostatný článek, tak ji přidávám sem. Tentokrát to bude Taj Mahal (česky: Tádž Mahal), pomník, který se nachází v Indii a nechal ho vystavět Šáhdžáhán na památku své zesnulé ženě.

Dostupný je i 3D model a fotografie si můžete prohlédnout např. na Wikipedii.
Přidat do Google Earth

Martin Buchta | Kategorie: Google Earth
| Počet zobrazení: 1482

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 


Doporučuji

Osobní blog Dominika Fryče

Podnikový ekonomický software Money se přizpůsobí potřebám vaší společnosti!

Pro efektivní řešení mezd je ideální komplexní mzdový systém Vema.

Tip na spolehlivý podnikový crm systém Altus Vario.

Pro přehlednou správu e-mailů i kontaktů doporučujeme český CRM software eWay-CRM.

Chytrý mobilní telefon iPhone 8 nabízí vysoký výkon bez kompromisů.

Chcete si vést pohodlně účetnictví online? Se službou iDoklad je to snadné!

 
Více v Internet, IT
Jak vygenerovat HTTPS certifikát od Let’s encrypt na Windows Server 2012?

Let's encryp je populární certifikační autorita, protože vydává SSL certifikáty zcela zdarma. Oficiální klient je výhradně pro linuxové distribuce, ale...

Zavřít