Hlasitost televizních reklam | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Hlasitost televizních reklam

8 Kvě 2006

Je temná noc, díváte se v pohodlí gauče či křesla na film v televizi. Pojídáte něco drobného (brambůrky, pistácie … dle vlastního výběru) nebo jste případně v polospánku. Krásná idýlka, co říkáte?

Jenže najednou z ničeho nic, uprostřed zajímavé scény, bum bác, neskutečné dlouhé série absolutně přiblblých reklam. Nejhorší na tom je, že reklamy jsou o mnoho hlasitější než, v našem případě, film. Tím vás donutí vynaložit úsilí pro získání dálkového ovladače a následného snížení hlasitosti či stiknutí tlačítka MUTE ba dokonce vás probudí. Pokud blok reklam přečkáte a mezitím nepůjdete raději spát, tak prozměnu nyní zase musíte hlasitost zvyšovat, abyste vůbec něco slyšeli.

Přijde vám tohle normální? Mě rozhodně ne. Nevím jestli je to pouze český výmysl či nařízení RRTV a jaký to má význam, ale v každém případě na zahraničních televizích tento jev nepozoruji, na RTL určitě ne.

Možná, že někteří tento jev ani nepociťují, protože mají novější televizi s funkcí AVL, která koriguje automaticky nadměrnou hlasitost reklam, takže se budou divit o čem vlastně píši.
Jenže teď vyvstavá otázka, proč by výrobci televizí tuto funkci integrovali, kdyby tyto nekalé praktiky byly používány pouze u nás.

Martin Buchta | Kategorie: Ze života
| Počet zobrazení: 2295

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 


Doporučuji

Osobní blog Dominika Fryče

Podnikový ekonomický software Money se přizpůsobí potřebám vaší společnosti!

Pro efektivní řešení mezd je ideální komplexní mzdový systém Vema.

Tip na spolehlivý podnikový crm systém Altus Vario.

Pro efektivní správu projektů i kontaktů doporučujeme využívat CRM řešení eWay-CRM.

Chytrý mobilní telefon Apple iPhone nabízí vysoký výkon bez kompromisů.

Chcete si vést pohodlně účetnictví online? Se službou iDoklad je to snadné!

 
Více v Internet, IT
Jak převést certifikát ve formátu .PFX do Java KeyStore (JKS) a opačně?

Těžko tomu věřit, ale Java a .NET svět jsou kompatibilní. Proto se dnes naučíme konvertovat Java KeyStore (JKS) na .pfx...

Zavřít