Další anti-spamová ochrana na serveru Bloguje | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Další anti-spamová ochrana na serveru Bloguje

28 Bře 2006

Pokud jste v posledních dvou dnech psali komentář na některý blog, který jede na free službě bloguje.cz, jistě jste si všimli, že musíte odeslání komentáře musíte potvrdit ještě jedním kliknutím. Většina z vás určitě poznala, že se jedná o další anti-spamovou ochranu. Vzhledem k tomu, že na admin blogu se neobjevila žádná informace, rozhodl jsem se, že po příčině nové ochrany budu pátrat 😉 . Pokud se chce dozvědět více informací, čtěte dále.

Část emailu od Arthura Denta aneb oficiální vyjádření:
Denní průměr zachycených spamů je dnes, po zablokování určitých IP adres, stále okolo 400-600 kousků. Spamfiltr má dnes účinnost cca 90%, což znamená kolem padesáti nezachycených spamů denně. Před spuštěním spamfiltru byl počet spamů srovnatelný s počtem komentářů. Spamy byly vkládány skriptem, který cpal text k náhodným článkům a byl schopen vložit třeba dvěstě komentářů během dvou minut. A když takových vln bylo za den pět, deset, tak to znamenalo neskutečnou zátěž pro server – spamovací skripty byly schopny během jedné „vlny“ třeba dvakrát přetížit a restartovat server.

Hledal jsem tedy co nejjednodušší způsob, který by nevyžadoval hromadnou změnu „ve všech blozích“ a který by co možná nejmíň otravoval. A kliknutí na tlačítko mi připadá jako „nejmíň otravující“ kontrola, která je – zatím – pro spamovací skripty nepřekonatelná. Co je jednodušší – vyplňovat okénko „Kolik je tři plus pět?“ nebo kliknout podruhé na tlačítko?

Navhnul jsem totiž možnost ověřovacího textu, ale vzhledem k tomu, že by to obnášelo úpravu šablon, ale i úpravu všech 12.000 – ano dvanáct tisíc, tak je tato varianta neproveditelná.

A otázka na závěr: dělá vám problém při odeslání komentáře kliknout ještě na jedno tlačítko? 😉

Na popud zimmiho článku, Jak formátovat texty na internetu, jsem v tomto článku, pro lepší čitelnost, použil více tagů <strong><em>, než obvykle 🙂

Martin Buchta | Kategorie: Ze života
| Počet zobrazení: 1064

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 

Více v ESET Remote Administrator
Jak vzdáleně odinstalovat McAfee Security Scan Plus pomocí ERA?

McAfee Security Scan Plus je bloatware, který se do počítače natáhne automaticky pokud si nedáte pozor při instalaci bezplatných aplikací...

Zavřít