Neplánovaný výpadek serveru Bloguje | Buchtič blog o IT a PC Buchtič blog

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Neplánovaný výpadek serveru Bloguje

30 Led 2006

vypadekTak tato hláška a text „Forbidden 403“ se vám jistě zobrazila, když jste dnes chtěli navštívit jakýkoliv blog, který jede na serveru bloguje.cz (i samotný web bloguje.cz – překvapivě 😉 ). Akorát v každém prohlížeči se to zobrazilo trochu jinak :-). Když se mi toto zobrazilo ve škole v IE6 (z něj je ten obrázek), tak mě napadlo, že web to blokuje program Hlídací pes nebo něco podobného, co je nainstalováno na školních počítačích. Tato domněnka byla záhy vyvrácena pohledem na Toplist, kde bylo nějak málo návštěv (i u Laca). Poté jsem zkusil zadat adresu blogu i do Opery Mini, která mě taky zahlásila Forbidden. Tím jsem se definitivně utvrdil v tom, že nejde server bloguje.cz. V tiskové zprávě jsem se dozvěděl, že k neplánované odstávce serveru došlo kvůli přesunu na další server, z důvodu dlouhodobé enormní přetíženosti stávající serveru, což mohu potvrdit. Takže nyní jede služba bloguje.cz na dvou serverech.

Martin Buchta | Kategorie: Ze života

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!