Velké mrazy mohou zničit váš telefon | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Velké mrazy mohou zničit váš telefon

23 Led 2006

Současné mrazivé počasí výrazně ovlivňuje chod našich mobilních miláčků a může být i příčinou jejich zničení. Nejvíce trpí displeje, které vinou nízkých teplot tuhnou, a zpomaluje se na nich pohyb. Baterie se vybíjejí a mohou ukazovat i špatný stav nabití. Časté střídání velmi chladného a teplého prostředí může vést až k totální destrukci telefonu, který vinou zkondenzované vlhkosti zoxiduje.
Odborníci rozhodně nedoporučují nosit telefon přímo vystavený mrazu např. na šňůrce na krku, nebo ho nechávat v zaparkovaném autě či batohu na zádech. Větší šanci má, když ho nosíte v kapse nebo alespoň v ochranném pouzdře.
Tak co, zamrzl vám ráno váš telefon? Moje M65ka přežila -22°C bez újmy na zdraví ;-).

Martin Buchta | Kategorie: Mobil & tablet
| Počet zobrazení: 1169

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 • Mobil drží (co jiného by taky měl dělat, když je odolný ;)), ale kalkulačku jsem nedokázal první hodinu rozchodit :o)

 • ještě aby nepřežil, když máš taky m65ku 😉 .. jo tak kalkulačku sem ještě nepotřeboval, to bude zajímavý, až nepude 😀

 • Jech

  a jak si prisel na to ze bylo -22 ? a jak dlouho tam byla mno ? povidej:)

 • to: Jech
  tak nejspíš tak, že jsem se podíval na teploměr :D, dokonce na dva a ukazovali skoro stejně.. na mrazivym vzduchu byla po dobu čtení a psaní sms, cca 3 minuty (možná dýl, v rukavicích se smsky píšou blbě 😉 )..

 • Jech

  mno jo tak to je naprd kdyz to drzis v pazourách(kolem 36 stupnu ze ?)..kamosova nokia 5100 namerila na lyzich -19 (ten mobil ma teplomer), holt byla v naprsni kapse:)…takze tech tvej -22 bych nevidel tak vazne…jen takova poznamecka 😉

 • U nás bylo -25°C. A ten teploměr je na severní straně, přibližně 1,5nad zemí u okna chodby, ve které bylo taky pod nulou, tudiž nebyl ovlivněn teplem domu.

 

Více v Češtiny
Česká lokalizace Microsoft Outlook pro iOS se nepovedla

Nedávno jsme si ukázali, že outsourcování překladu aplikací a her má také své stinné stránky. Čerstvým důkazem je nově vydaný...

Zavřít