Jaký si koupit Ultra-ATA disk? (update) | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Jaký si koupit Ultra-ATA disk? (update)

23 Led 2006

Rozhodl jsem se, že si pořídím nový pevný disk. Současných 40GB mi nedostačuje, a proto si hodlám pořídit disk o kapacitě 160GB. Poradíte mi nějaký Ultra-ATA s 8MB cache a cenou do 2500Kč?
Zaujal mě Hitachi Deskstar T7K250Seagate Barracuda 7200.9

Update: tak jsem si nakonec koupil Seagate Barracuda. Celkem mě překvapilo, že vidím celou kapacitu disku, protože v diskuzi na CZC píšou, že pokud deska podporuje ATA133, tak uvidím plnou kapacitu. Mám desku ASUS CUSL2-CA a ta podporuje jen ATA100, takže i na CZC píšou někdy blbosti.

Martin Buchta | Kategorie: Ze života
| Počet zobrazení: 851

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
  • Ono už je to prakticky jedno. Osvědčené značky se od sebe de facto neliší. Je jedno, jestli Hitachi, Western Digital, Seagate apod.

  • Jsem pyšným majitelem dvou Seagate Barracuda 7200 120GB zapojených v RAID 0 a nemám výhrad.

    Spolehlivost neumím posoudit, protože se mi nikdy žádný disk do věčných lovišť neodporoučel, ale v dané cenové kategorii patří mezi nejtišší co jsou.

  • Jech

    takze ma byvala 40 ti nestaci jo?:) ..jinak po kouscich co prezil muj WD uz verim jen znacce WD… btw prezil zapojeni za chodu PC:)..coz prezije maloktery disk:)

  • díky všem za rady a tipy.. rozhodl jsem se pro koupi již zmíněného disku Seagate Barracuda 7200.9

 

Více v Češtiny
Česká lokalizace Microsoft Outlook pro iOS se nepovedla

Nedávno jsme si ukázali, že outsourcování překladu aplikací a her má také své stinné stránky. Čerstvým důkazem je nově vydaný...

Zavřít