Jaký si koupit Ultra-ATA disk? (update) | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Jaký si koupit Ultra-ATA disk? (update)

23 Led 2006

Rozhodl jsem se, že si pořídím nový pevný disk. Současných 40GB mi nedostačuje, a proto si hodlám pořídit disk o kapacitě 160GB. Poradíte mi nějaký Ultra-ATA s 8MB cache a cenou do 2500Kč?
Zaujal mě Hitachi Deskstar T7K250Seagate Barracuda 7200.9

Update: tak jsem si nakonec koupil Seagate Barracuda. Celkem mě překvapilo, že vidím celou kapacitu disku, protože v diskuzi na CZC píšou, že pokud deska podporuje ATA133, tak uvidím plnou kapacitu. Mám desku ASUS CUSL2-CA a ta podporuje jen ATA100, takže i na CZC píšou někdy blbosti.

Martin Buchta | Kategorie: Ze života
| Počet zobrazení: 939

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
  • Ono už je to prakticky jedno. Osvědčené značky se od sebe de facto neliší. Je jedno, jestli Hitachi, Western Digital, Seagate apod.

  • Jsem pyšným majitelem dvou Seagate Barracuda 7200 120GB zapojených v RAID 0 a nemám výhrad.

    Spolehlivost neumím posoudit, protože se mi nikdy žádný disk do věčných lovišť neodporoučel, ale v dané cenové kategorii patří mezi nejtišší co jsou.

  • Jech

    takze ma byvala 40 ti nestaci jo?:) ..jinak po kouscich co prezil muj WD uz verim jen znacce WD… btw prezil zapojeni za chodu PC:)..coz prezije maloktery disk:)

  • díky všem za rady a tipy.. rozhodl jsem se pro koupi již zmíněného disku Seagate Barracuda 7200.9

 

Více v ESET Remote Administrator
Jak vzdáleně odinstalovat McAfee Security Scan Plus pomocí ERA?

McAfee Security Scan Plus je bloatware, který se do počítače natáhne automaticky pokud si nedáte pozor při instalaci bezplatných aplikací...

Zavřít