Streamripper for Winamp | Buchtič blog o IT a PC Buchtič blog

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Streamripper for Winamp

29 Pro 2005

Streamripper je plugin do Winamp, který umožňuje připojení ke streamovacím MP3 serverům (např. Shoutcast) a záznam nahrávek jako souborů na pevný disk. Tímto způsobem si můžete například uložit celé vysílání hudební stanice na internetu.
Plugin si můžete stáhnout z streamripper.sourceforge.net. Po nainstalování a spuštění Winampu se kromě standardních oken zobrazí i okno StreamRipperu. Pokud nyní pustíte ShoutCast rádio, StreamRipper si z přehrávače vezme adresu ShoutCast serveru a ripování můžete spustit kliknutím na tlačítko Start. V okně Streamripperu se zobrazuje statistika přijatých dat, název skladby, adresa a typ serveru a datový tok MP3 komprese. Až se vám vysílání přestane líbit, tak jednoduše ripování ukončíte kliknutím na Stop :-). Češtinu do toho pluginu si můžete stáhnout z mého webu.

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!