Ochranné rozšíření do Firefoxu je nebezpečné | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Ochranné rozšíření do Firefoxu je nebezpečné

20 Pro 2005

Rozšíření Google Safe Browsing do Firefoxu, které by vás mělo chránit před nebezpečnými internetovými stránkami, obsahuje samo bezpečnostní chybu. Toto rozšíření se snaží zabránit, aby se vám nezobrazil v prohlížeči nebezpečný obsah, například v podobě phishingu. Před vlastním zobrazením je adresa stránky odeslána k analýze, při které proběhne její porovnání s černou listinou provozovatele služby. Adresa je bohužel odesílána v nešifrovaném tvaru včetně GET parametrů.
Pro případného útočníka se tak otevírá snadná cesta k získání historie brouzdání včetně množství údajů předávaných ve formě parametrů. Tím může vzniknou situace, kdy může dojít k přenosu osobních údajů, které může třetí strana odposlouchávat. Vzhledem k tomu, že je toto rozšíření ve fázi beta, lze tento nedostatek omluvit.

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT
| Počet zobrazení: 673

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
  • No o tomto rozliseni slysim poprvy…

    A stejnak, zdalo se mi ze pouzivas Operu 🙂
    To jeste chces tech par procent uzivatelu co pouzivaj FF odradit? :)…xaxa….

  • to: vrty
    Operu používám furt, a ještě dlouho budu.. 🙂 .. to co jsem tím chtěl říct, ať si každej přebere podle sebe ..

 

Více v Češtiny
Česká lokalizace Microsoft Outlook pro iOS se nepovedla

Nedávno jsme si ukázali, že outsourcování překladu aplikací a her má také své stinné stránky. Čerstvým důkazem je nově vydaný...

Zavřít