Killer aplikace pro 3G aneb P2P v mobilu | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Killer aplikace pro 3G aneb P2P v mobilu

25 Lis 2005

Killer aplikací je označována služba, která je tak užitečná, že lidé jsou kvůli ní ochotni pořídit nový produkt: počítač, herní konzoli nebo třeba přejdou na jiný operační systém, více na Wikipedii.

O killer aplikacích se dlouho mluvilo v souvislosti se sítěmi třetí generace. Hledala se služba, která by vyvážila obrovské náklady operátorů s výstavbou sítí a pořízením licencí a služba, kvůli které budou mít uživatelé důvod přejít na 3G. Nic takového se nenašlo a operátoři se s tím smířili a začali se utěšovat, že to nějak půjde i bez ní.
Na serveru mobilmania.cz dnes vyšel článek Máme killer application pro 3G: porno, warez, MP3, zkrátka P2P, ve které testují killer aplikaci Symella pro smartphony se Symbianem S60. Více podrobností, popis ovládání… naleznete v již zmíněném článku.
Klient Symella dokáže, ale pouze stahovat, soubory nesdílí. Provozovatelé výměnných sítí budou muset vymyslet, jak zabránit, aby uživatelé s mobily pouze nesosali. Sítě P2P jsou totiž postaveny na sdílení – výměnou za poskytnutí vlastních dat můžete stahovat od ostatních a s mobilem se tato rovnováha narušuje.

Martin Buchta | Kategorie: Mobil & tablet
| Počet zobrazení: 2024

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 


Doporučuji

Osobní blog Dominika Fryče

Podnikový ekonomický software Money se přizpůsobí potřebám vaší společnosti!

Pro efektivní řešení mezd je ideální komplexní mzdový systém Vema.

Tip na spolehlivý podnikový crm systém Altus Vario.

eWay-CRM je spolehlivý software pro řízení projektů. Vyzkoušejte zdarma!

Chytrý mobilní telefon Apple iPhone nabízí vysoký výkon bez kompromisů.

Chcete si vést pohodlně účetnictví online? Se službou iDoklad je to snadné!

 
Více v Internet, IT
Jak převést certifikát ve formátu .PFX do Java KeyStore (JKS) a opačně?

Těžko tomu věřit, ale Java a .NET svět jsou kompatibilní. Proto se dnes naučíme konvertovat Java KeyStore (JKS) na .pfx...

Zavřít