Bezdrát, aneb jak se mě NSYS snažil okrást | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Bezdrát, aneb jak se mě NSYS snažil okrást

21 Zář 2005

WiFi

Jistě jste již také zažily tu radost, když se i Vám dostalo neomezeného připojení že? Něco ze svých zkušeností se vám těd pokusím předat.

Jednoho krásného dne se mi konečně podařilo ukecat otce, aby zařídil internet. Zvolil firmu Nsys. No nebudu Vás zbytečně napínat, dobrá volba to opravdu nebyla. Zvolil sem tarif DOMA 1000. První měsíc sem byl naprosto spokojen! Další měsíc jsem už tolik spokojen nebyl. Každý den výpadky tak na 20 – 30 minut a každé pondělí odpoledne nešel internet skoro vůbec. Ale to jsem ještě přežil, zas tak mi to nevadilo. Pak nadešel měsíc červenec a mě nastaly prázdniny. Tak sem se naučil s programem StrongDC (je to opravdu velmi jednoduché) a stahoval co se mi zlíbilo (mohl jsem stahovat pouze od 00:00 do 07:00 a to rychlostí 256 kbit). Tzn. že jsem za noc stáhnul přibližně 700 MB dat a přibližně to samé množství dat jsem uploadoval. Musím říci že naprosto bez problémů. A já chtěl víc. Přišel čas na první e-mail k poskytovateli, ve kterém jsem se dotazoval na tarif bez jakéhokoliv datového omezení.
Přišla mi odpověď:
Tarif s neomezeným datovým limitem lze sjednat. Podmínky se řeší individuálně. Tj. napíšte o co mate zájem a já navrhnu nějaké řešení. Nsys
Tak jsem napsal že mám zájem o datově neomezené připojení rychlostí 256 kbit a již sem se nedočkal žádné odpovědi od poskytovatele. Což mě poprvé zklamalo.
Pak se ještě začali opakovat výpadky častěji. Další maily poskytovateli … omluva … Pak se to celé opakovalo ještě jednou. Ale abych se dostal k jádru věci. Nedávno se mi prostě začalo na DC stávat že jsem za noc stáhnul jen 250 MB!! (za cenu 700 kč opravdu nevýhodný tarif). Opět píšu poskytovateli. Napsal jsem, že takto si nesdílenou 256 kbit linku opravdu nepředstavuji (pozn.: stahování: 31.408 kbps (3.926 kB/s) upload: 34.576 kbps (4.322 kB/s)). Ozval se mi na ICQ a řekl že se na to podívá … OK beru … čas šel dáál a já stále jel jen 250 MB / noc … už mě to opravdu štvalo. Poslal sem další e-mail ve něco ve smyslu: co to má znamenat? Za to platím 700 Kč? Přišla mi odpověd ve smyslu: AP (Access point) je přetížen (velice zajímavé že dříve nebyl) … BTW: je téměř naprostý nesmysl abychom ve 2 lidech (jeden člověk taky provozoval DC) zahltili AP jako mě to psal můj poskytovatel (leda že bych měl vira což nemám).
Už nechci dál rozvíjet ty nesmyslné výmluvy (nejsou navíc mojí starostí, já poctivě platím a chci to, za co platím – nic víc) které mi psal poskytovatel. Ještě jedna věc. V jednom e-mailu jsem dostal upozornění že smlouva již byla dávno odeslána a pokud ji nepošlu do konce týdne tak hrozí že mě zablokují účet (připojení mám od konce dubna a smlouva mi přišla 26.8. 2005 … opravdu dávno odeslána, a varovný e-mail mi přišel ani ne po měsíci) Hrozné!! Snad se mi podaří přestoupit k jinému poskytovateli.
Rada na závěr:
Nenechte si od poskytovatele věšet bulíky na nos a stůjte si za svým názorem.
Díky Jech
V případě nejasností kontaktujte autora článku na JechK@seznam.cz.
*********************************
Dějiny nás poučují, že i nejuznávanější kapacity mohou zastávat nesmyslné názory.

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT Ze života
| Počet zobrazení: 2733

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 


Doporučuji

Osobní blog Dominika Fryče

Podnikový ekonomický software Money se přizpůsobí potřebám vaší společnosti!

Pro efektivní řešení mezd je ideální komplexní mzdový systém Vema.

Tip na spolehlivý podnikový crm systém Altus Vario.

eWay-CRM je spolehlivý software pro řízení projektů. Vyzkoušejte zdarma!

Chytrý mobilní telefon Apple iPhone nabízí vysoký výkon bez kompromisů.

Chcete si vést pohodlně účetnictví online? Se službou iDoklad je to snadné!

 
Více v Internet, IT
Jak v Internet Explorer skrýt tlačítko, které otevírá Microsoft Edge

Microsoft se neustále snaží tlačit uživatele k používání prohlížeče Microsoft Edge. S příchodem aktualizace označené jako Creators Update propašoval do...

Zavřít